Cerrahi Tedavi

Cerrahi Tedavi
İdrar Kaçırma Tedavisi
Terapi çeşidi seçiminde sidik kaçırmanın tipi ve rahatsız yaşı eşeysel fazlaca dikkat edilmesi gereken. Mesanenin hassasiyetine, çok duyarlılığına mecbur pozisyonlarda, hassasiyete niçin duran enfeksiyon, taş, şeker, prostat, miyom vs benzer biçimde İlave hastalıklar aranır. Eğer altta yatan 1 problem aksi taktirde sidik torbasını gevşeten ilaçlarla kişiye müsait iyileştirme modeli oluşturulur ve uzunca bi zaman uygulanır.

Vakada kaçırma miks tip ise doğrusu sidik torbasında sarkmaya mecbur stres tip kaçırma de eşlik ediyorsa ilaç iyileştirmesi yeterince olmamakta. Daha genç vakalarda sidik tutan, mesaneyi asan kasları kuvvetlendirici egzersizler tedaviye eklenmiş olur. Benzer adale gruplarını elektrikle uyaran cihazlar verilebilir.

Stres tip dediğimiz mesanenin ve mesane boynunun sarkmasına mecbur kaçırmada (öksürme hapşırma kaçırmaları), en etkin terapi meydana gelen sıkıntısı önceki biçimine getirmektir. Kısaca mesaneyi yok eden, götüren pelvik taban kaslarını yukarı çekmektir. Hafifçe olgularda ve genç vakalarda egzersizle sözü edilen yapılabilir. Ama ilerlemiş ve ıslak gereği adale diriliğini yitirmiş vakalarda tıbbi tekniklerle bahsi geçen sağlanmalıdır.

En arka zamanlarda fazlaca verimli ve oldukça kolay metodlar geliştirilmiştir. Bundan böyle nerdeyse asla açık cerrahiye gerek duyulmamaktadır. Takribi yirmi dakikalık 1 işlemle, iğneler katkısıyla mesaneye bi çeşit hamak kurularak sidik torbası desteklenir. Mesane boynu önceki türüne kavuşur. Metod fazla etkin ve başarılıdır. Başarıda en mühim nokta, müsait kişi seçimidir. Şu demek oluyor ki tedavi ve testlerle stres tip kaçırma bulunduğu teşhis yapılmalıdır. Doğruca hastada kalıcı şekilde sıkıntı giderilmiş bulunur. Ama doğum ve çok aşırı kilo alımı benzer biçimde vaziyetler seyrek olarak yine sarkmalara sebep olabilmekte.