Cinsellik ve doğru beslenme

Cinsellik ve Doğru Beslenme
Cinsellik de soluk almak ve beslenmek şeklinde insan yaşamının organik 1 bölümüdür. İnsan cinselliğini doğadaki farklı canlılardan ayıran, onu en güzel biçimde yaşayabilme bilincidir. Ne yazık ki toplumun tarih süresince koyduğu kaide ve yasaklar aralarında sıkışıp kalmış çağımız hastayı, cinsellikle ilişkin sıkıntılarını, merakını birçok kez gizlemek probleminde kalmaktadır.

Pekala beslenmenin cinsellikte yeri nedir?
Birtakım besinlerin karın doyurmanın ile birlikte afrodizyak tesiri bulunduğunu belirten uzmanlar, ruhu ve libidoyu besleyen bazen sebze, meyve ve bitkilerin bulunduğunu bildirmektedir. Çin’de meydana getirilen bi araştırmaya bakılırsa, afrodizyak tesir yaratan ve seksüel arzuları çoğaltmak için uzmanların tavsiye etmiş olduğu yiyecekler şöyleki sıralanmaktadır:

Baylar  için; maydanoz, nane, tarçın, kekik, vanilya, sivri biber, hardal, kereviz, ayçiçeği, greyfurt, susam, yumurta, kuşkonmaz, enginar, bezelye, badem, ceviz, hindi (çinko ihtiva ediyor, üstelik ucuz ve protein de varlıklı), roka (bol miktarda demir ve C vitamini içeriyor), şalgam, Antep fıstığı ve fındık (içerdikleri doymamış yağ asitleri ve E vitamini sebebi ile afrodizyak şekilde kullanılırlar), salatalık, kuşkonmaz, soğan, domates, fesleğen, karpuz, Hindistan cevizi, bal, pekmez, kivi, mango.

Bayanlar için; çikolata (beyindeki seratonin seviyesini artırmakta ve mutluluk duygusu vermektedir. Bayanlar beylere nispeten çikolatanın bahsi geçen özelliklerine karşıt daha duyarlıdır), ahududu, yoğurt, al biber, köri ve başka baharatlar.

Güvenilir ve dengeli beslenmede mühim bi yer tutan meyve suları; folat, karotenler, C vitamini ve potasyum haricinde kuvvetli antioksidan etkinlik işaret eden biyoaktif fitokimyasal bileşenlerden varlıklı olduklarından birtakım kanser şekilleri ve öteki kronik hastalıklar için koruyucu tesir göstermektedirler. Benzer vakitte bünyenin seksüel aktivite potansiyelinin çoğalması için bile gerek bulunmaktadır. Daha verimli bi cinsellik yaşamı için bolca A vitamini ile  magnezyum bulunduran kayısıyı tertipli şekilde tüketmek gerektir.
Meydana getirilen çalışmalara gore; ihtiva ettiği E vitamini yardımıyla meni ölçüsünü ve seksüel organlara ilerlemekte olan kan dolaşımını hızlandırarak cinsellik dürtüsünü artıran çilek günde iki kase yenildiğinde 1 hafta içerisinde afrodizyak tesirini sergilemektedir. İlk yağ asitleri ve antioksidanlarıyla sex hormonlarının salgılamasını hızlandıran avokado, haftada 3 kez yenildiğinde tesirini iki hafta içerisinde meydana çıkarmakta, meni miktarında ciddi miktarda artış sağlamaktadır.
Ayrı olarak da muz, çilek, incir, şeftali, armut, hurma, üzüm, elma, greyfurt, karpuz, kivi ve ahududu de oldukça kuvvetli afrodizyak tesiri olabilen meyveler içinde kabul edilmektedir. Belirtilen meyvelerden hazırlanmakta olan meyve sularında de benzer etkilerin bulunmuş olduğu meydana getirilen çalışmalarla meydana konulmuştur.