Doğuştan Sünnetli

Doğuştan Sünnetli
İdrar çıkışı erkek cinsel organının ucundan değil bile birazcık alt kısmından oluyorsa bu olaya hipospadias deniyor. Hipospadias halk dilinde doğumdan sünnet veya peygamber sünneti biçimde biliniyor.

Doğumdan gelen bi problem. Yavrunuz hipospadiasla doğmuşsa stres hissetmeniz olağan. Fakat içiniz sorunsuz olsun. Bahsedilen fazlaca yoğun rastlanan bi problem. Ayrı olarak da büyük problemlere bile yöntem açmıyor. Tedavi ile düzeltilebiliyor. Büyümüş olduğu vakit olağan seksüel yaşamını engelleyecek hiç bir sorun doğurmuyor.

Göstergeler
Hipospadiasta sidik çıkışı erkek cinsel organının koşullarında oluyor. Bir haylisi halde bahsedilen erkek cinsel organı ucuna oldukça yakın 1 nokta oluyor. Çokca seyrek olarak erkeklik organı kökünde veya üreme torbası torbasında olabiliyor. Öteki semptomlar:

- Peniste aşağı sağlıklı eğim
- Erkek cinsel organının başlıklı görüntüsü (daha fazlaca sünnet derisinden kaynaklanıyor)
- İdrarı vücuttan atarken anormal sıçramalar
Sebepler

Hipospadias doğumdan gelen 1 problem. Sebebi mutlak şekilde bilinmiyor. Fakat kimi hallerde kalıtsal.
Fetüs büyürken hormonlar sidik yöntemi ve sünnet derisinin oluşumuna destek ediyor. Hormonların sözü edilen hareketinde problem çıkmış olduğu süre hipospadias oluşuyor.

Riskler
Ailesinde hipospadias görülmüş bebeklerde hipospadias olma tehdidi mevcut.

Annenin yaşı büyükse veya tüp bebek usulü denendiyse bile tehdit olduğuna dair araştırmalar mevcut. Tüp bebekle hipospadias içinde ilmi bi bağlantı bulunduğu hemen hemen kanıtlanmış 1 şey değil. Kısaca tüp yavrunuz doğumdan sünnetli olacak diye 1 şey yok.

Hipospadias düzeltilmezse çocuğun hela alışkanlığında problemler doğurabilir. Büyümüş olduğu vakit ise ereksiyon problemine mislinde gidebilir.

İyileştirme
Terapi yöntemi tedavi. İdrar çıkışı doğruca yere kaydırılabiliyor. Bu olayın ile birlikte bi bile erkeklik organı gövdesini düzleştirmek gerekmektedir.

Tedavi esnasında olanlar: Hipospadias ameliyatını evlat üroloğu yapıyor. Tedavi 90 dakika ile 3 saat aralarında sürüyor. Evladınız bahsi geçen olarak temel anestezide oluyor. Doğrusu asla acı hissetmiyor. Seyrek olarak birlikte çok tedavi gerekebiliyor.

Tedavi yaşı: Ne kadarında erken o miktarında iyi. 4 aylık ile 12 aylık arası ideal. Fakat kimi zaman ileriki yaşlarda ayrıca yetişkinlikte yapılabiliyor. Bebeklerin öncesinde sünnet olmaları gerekmiyor. Zira sünnet derisi hipospadias ameliyatında lüzumlu olabiliyor.

Ameliyatın zorlukları: Çoğu zaman hiç bir sorun fazlalaşmaz. Erkek cinsel organı alışılagelen bi görünüme kavuşur. Fakat tehdit yok değil. Seyrek olarak bile olsa tedavi sonrasında erkek cinsel organı ile birlikte tekrardan kendi kendine sidik çıkışı açılabilir. Bahsedilen sidik sızıntısına sebep olacağı için 2. 1 tedavi gerektirir.

Ne yapmalıyım?
Oğlunuzun hipospadias bulunduğunu öğrenmek sizin için hem zor hem bile ürkütücü olabilmektedir. Hekime aklınıza takılan her suali sormaktan çekinmeyin. Ayrı olarak da iyi anlamında bakın. Hipospadias ameliyatı nerdeyse her hastada iyi geçiyor. Yavrunuz bile hemen hemen çokca minik olduğundan sözü edilen süreci hatırlamayacak dahi.