Erken Boşalma

Erken Boşalma
Erken boşalma, başka adları ile ‘kontrolsüz (denetimsiz) boşalma’ bütün toplumda yoğun şekilde sık karşılaşılan bi seksüel sorundur. Erken boşalma tedavisi farklı seksüel fonksiyon bozuklukları benzer biçimde bugünlerde çağıl ve ilmi terapi usülleri ile yoğun olarak basit bi biçimde yapılabilmektedir.

Toplumun erkek cinsel organına ve erkeğin cinsel yaşamına yüklediği çok fazla anlamın ağır yükü koşullarında adamın ezilmemesi gerek vardır. İnsan olmanın naturel 1 süreci olan medikal sorunları hanım ve çocuklarda de görüldüğü gibi baylarda bile görülebilmektedir. Bundan dolayı var olan sıkıntısı kabullenip tedavi için harekete geçmek konuşulacak en doğruca devinim olacaktır. Bilhassa altı ayı aşan zamanda probleminin devam etmesi probleminde sorun büyüyecek, daha de karmaşık duruma gelecektir. O sebepten dolayı erken boşalma terapisi için vakit kaybedilmemesi mühim bir şeydir.

Erken boşalma tedavisine nasıl başlanmalı?
Erken boşalmanın tedavisi için ilk yapılması ihtiyaç duyulan 1 üroloji uzmanı tarafınca ‘ürolojik analiz etme’ olmalıdır. Bahsedilen yorumlama esnasında hem sağlık kontrolü gündeme getirilecek hem bile kimi tetkikler istenecektir. Bahsi geçen biçimde probleminin fizyolojik kaynaklı bulunup mevcut olmadığı gözden geçirilir. Mesele çoğu zaman psikolojiktir. Opr. Dr. Mehmet Solakhan‘dan bu konuda uzman desteği almak için iletişime geçebilir yada soru sorabilirsiniz.

Fizyolojik bi neden olmayan (ruhsal) pozisyonlarda de profesyonel bi seksüel terapist tarafınca uygulanacak seksüel terapilerle erken boşalma problemi kısa zamanda çözüme kavuşturulabilir. Ayrı olarak da şahısda eş zamanlı biçimde sertleşme sorunları (erektil disfonksiyon) ve seksüel isteksizlik benzer biçimde sıkıntılar bile olabilmektedir. Bahsedilen tür seksüel problemler de ele alınmalıdır.

Erken boşalma tedavisi nasıldır?
Erken boşalma terapisi ayrıntılı 1 seksüel öykünün alınmasından sonrasında verilecek temel 1 seksüel bilgilendirme sonrasında eşli ve bireysel egzersizleri içermektedir (Bilişsel Davranışsal Seksüel Terapiler). Tedavilerde özgüvenin tekrardan arttırılması, rahatlatılma, kaygıların çözülmesi ve motivasyon ciddi yer yer tutar.

Boşalma kontrolü için konulan egzersizlerin aşamalı şekilde tertipli 1 biçimde eksiksiz hale getirilmesi şeklinde genel anlamda altı ile 10 seans arası 1 zamanda sorun ortadan kalkacaktır.

Çocukluk yada buluğluk çağı seksüel travmaları için meydana getirilen dinamik seksüel terapilerde süreç birazcık daha uzayabilir.