İdrar Kaçırma Alarm Cihazı

İdrar Kaçırma Alarm Cihazı
Yatak ıslatmanın can bunaltan bi hal olsada  ıslatma rastgele bi medikal problemi gibi ilişkin uzmanla konuşularak pratik olarak çözülebilir.

Tedavisi
Temel inanışın tersine gece yatak ıslatma ruhsal problemlerin sebep bulunduğu 1 hastalık değildir. Lakin gece altını ıslatmanın çocukta ruhsal sorunlara usül açabildiği bilinir. Altını ıslatma sebebiyle etrafı tarafınca tepki gören, başka bi yerde geceleyemeyen, tatile gidemeyen, durumundan utanç duyan 1 çocuğun ruhsal anlamda etkilenmeyeceğini düşünmek olası değildir. Bundan dolayı beş yaşına girmiş çocuklarda hala devam eden yatak ıslatma problemi terapi yapılmalıdır. Doğru tedavi için Mehmet Solakhan ile iletişime geçin.

İyileştirmede uygulanan 2 esas metod; ilaç ve alarm cihazlarıdır.
Alarm terapisi bi tür davranış tedavisidir. Geceleyin yatarken çocuğun iç çamaşırına konulan 1 elektrod gece altını ıslatma esnasında alarm aletinin çalmasını sağlamaktadır. Çocuk uyanmasa dahi ebeveyn alarmın çalmasıyla uyanmakta ve evladı uyandırarak wcye götürüp çişini yapmasını sağlamaktadır. Zil sesinin susturulabilmesi için yapılması gerekli olan tek şey banyoya gidilerek çamaşırların çıkartılmasıdır. Bahsi geçen biçimde çocuğun süre içinde uykuda sidik hissini algılamayı öğrenmesi amaçlanmaktadır. Iyileştirmenin verimli var olup olmayacağı yaklaşık altı haftada anlaşılmaktadır. Bahsi geçen 6 hafta süresince ebeveynin her gece çocuğu uyandırarak wcye götürmeyi aksatmadan sürdürmesi zorunludur. İlaç tedavisinden daha başarıya ulaşmış bulunduğu bilinebilir.