İktidarsızlık sertleşme problemi

İktidarsızlık Sertleşme Problemi
Erkeklerdeki sertleşme sorunlarının;sertleşememe problemi veya penisin sertliğini yeterli derecede sürdürememe probleminin iyileştirmesi mümkündür.
Erkeklerde sertleşme sorunu; iktidarsızlık, ereksiyon rahatsızlığı, empotans yada erektil disfonksiyon şeklinde isimlerle bile anılmaktadır.

Ilk olarak 1 adamın sertleşme problemi yaşaması hem eş tarafınca hem bile adam tarafınca katiyen abartılmamalıdır.  Erkeklik organına gereğinden çok mana yüklemeyip, sakin bi biçimde iyileştirme için deva aramak omuzlardaki yükü hafifletecektir.

Modern bilimde öteki seksüel fonksiyon bozukluklarında bulunduğu benzer biçimde erektil disfonksiyonda (sertleşme problemlerinde) bile seksüel terapiler eşli şekilde yürütülmektedir. Başka taraftan sertleşme sorunları derhal her adamın yaşamının 1 bölümünde yaşanılabilmektedir. Probleminin minimum 3 ay, ayrıca altı aydan daha uzun sürmesi zorunda terapi için uzmana başvurulması mühim bir şeydir.

Doğruca ve kalıcı 1 terapi için probleminin deneyimli ilk olarak 1 ürolog doktor (bevliyeci) tarafınca değerlendirilmesi gerek vardır.  Meydana getirilen ürolojik değerlendirmenin peşinden fizyolojik (organik) bi problem yada problem var ise ilk olarak onun terapisi yapılmalıdır. Eğer ki fizyolojik 1 engel aksi taktirde, namıdiğer probleminin deposu yalnız psikolojikse profesyonel seksüel terapist tarafınca kullanılan seksüel terapi teknikleriyle basit 1 biçimde problem ortadan kaldırılmaktadır.

Sertleşme probleminin fizyolojik mi, yoksa ruhsal mı olduğu nasıl anlaşılır?
Meydana getirilen ürolojik sağlık muayenesi, araştırmalar ve yorumlar net şekilde sözü edilen ayırıcı tanının sağlanmasında yeteri kadar olacaktır. Ama sabah uyandığında erkeklik organının sertleşmiş mevcut olması (sabah ereksiyonlarının mevcut bulunuşu) büyük derecede probleminin fizyolojik (organik) bi rahatsızlıktan kaynaklanmadığını, şu demek oluyor ki ruhsal orijinli bulunduğunu işaret eder. Birtakım pozisyonlarda erkeklerdeki seksüel isteksizlik problemi de sertleşme rahatsızlığı şeklinde algılanabilir. Bahsedilen halde ilk olarak ayırıcı teşhis iyi yapılmalıdır.

Sertleşme problemininin tedavisi nasıldır?
Erkeklerdeki sertleşme sıkıntısı (iktidarsızlık) iyileştirmesi sabır ve vakit dileyen 1 süreçtir. Kullanılan bilişsel davranışsal seksüel terapi teknikleri ile kalıcı çözüme ulaşılabilmektedir.

Terapistin verdiği egzersiz ve ev ödevlerinin dikkatli 1 biçimde yapılması, terapistle kurulacak itimat duygusu ve sıhhatli yazışma yardımıyla bahsedilen sorun kolaylıkla çözüme kavuşturulabilecektir.