Kanlı Meni

Kanlı Meni (Hemospermi)
Meninin kanla karışık gelmesi, çoğu zaman mühim bi rahatsızlığın habercisi yada belirti değildir. En büyük sorun kişinin (ve ayrıca eşinin) tamamıyla o zamanda dehşete kapılmaları ve tedirgin olmalarıdır.
Rahatsızların çoğunluğunda pek bi sebep bulunamaz. münasebet esnasında zorlama yoğun bulunan 1 durumdur. Düzensiz seksüel yaşam şu demek oluyor ki uzun zaman meninin gelmemesi yada tamamen tersine üst üste çokca kez meni dışarıya atılmasıl, kan gelmesine sebep olabilmekte.
Saptanabilen sebepleri içinde çoğunlukla prostatit (prostat iltihabı) görülmekte. Bazı zamanlar meni deposunda (seminula vesikalis) yada meni boşaltım kanalcıkları civarında basit kistler olabilmektedir. Nispeten daha gençlerde üretrit yada epididimit niçin olabilmekte. Daha ilerleyen yaşlarındaki kişilerde ise iyi huylu prostat büyümesi yada prostat kanseri mevcut olabilir. Üroloji uzmanına başvurmanızda fayda vardır. Bu konuda destek almak için Mehmet Solakhan ile iletişime geçebilirsiniz.
Üroloji yoklaması ile birlikte meni kültürü yada kanda PSA incelemesi yapılması yararlıdır. Ender kişilerde transrektal ultrason yada MR incelemesi lazımdır.
Çoğu zaman bi ameliyat gerekmez. Bazı durumlar antibiyotik yada anti-enflamatuar ilaçların alınması gerekmektedir.