Modus Ed-Swt Nedir?

MODUS ED-SWT NEDİR?
1-SERTLEŞME PROBLEMİ
Halk arasında iktidarsızlık olarak da bilinen Erektil Disfonksiyon; cinsel ilişki için penisin ihtiyaç duyduğu sertliğe ulaşamaması veya sertliğin sürdürülememesi olarak tanımlanmaktadır. Dünya üzerinde özellikle 40 yaşın üzerindeki her 3 erkeğin 2’sinde görülebilmektedir.
Corpus cavernosum adı verilen penis içindeki kan damar adacıkları ile dolu iki adet silindir şekilli yapının kanla dolmasıyla ereksiyon gerçekleşir. Bu kan dolumunu engelleyen her türlü fiziksel rahatsızlık penisin sertleşememesine veya sertliğin korunamamasına sebep olur.
Avantajlar
Tedavide ilaç, protez vb. kullanılmaz. Bu tedavi yöntemi tamamen invazivdir.
Diğer tedavi yöntemlerinde olduğu gibi her cinsel ilişkiden önce kullanılması gerekmez.
İlaç tedavisi gibi sadece damarları bir süre için açarak değil, damarlardaki tıkanıkları tamamen gidererek ve yeni damar oluşumunu hızlandırarak kalıcı tedavi sunar.
Modus ED-SWT tedavisinin kan damarlarını artırarak penis kalınlığını artırdığı gözlemlenmiştir.
İşlem sonrasında hasta günlük hayatına devam etmektedir.
İşlem sırasında ve sonrasında anestezi, sakinleştirici gibi ilaç uygulaması gerektirmez.
ED-SWT tedavi başarısı %80’in üzerindedir. İlaç tedavisine dahi cevap vermeyen ağır hastalarda başarı oranı %60’ı geçmektedir.
ED-SWT tedavisinden sonra hastalar daha önce kullandıkları ilaç tedavilerine artık ihtiyaç duymamaktadır.
Hiçbir yan etkisi yoktur.

2-PENİSTE EĞRİLİK 
Penis, ereksiyon haline 90 derecelik bir açı yaparak geçer. Bu pozisyon dışındaki herhangi bir yöne gerçekleşen eğim penis eğriliği (peyronie) olarak adlandırılır.
Penis eğriliği doğuştan olabileceği gibi sonradan çeşitli sebeplerle de oluşabilir. Doğuştan oluşan Peyronie hastalığının temelinde penisin erekte olmasını sağlayan iki adet süngerimsi dokudan birinin gelişmemesi ve penisin bu gelişemeyen tarafa eğrilmesi yatmaktadır. Sonradan oluşan penis eğriliği rahatsızlığı ise genellikle 50 yaşın üzerindeki bireylerde görülür. Penisin sertleşmesini sağlayan süngerimsi doku ile bu dokuyu saran kılıf arasında kireçlenme oluşması sebebiyle peyronie hastalığı gerçekleşir. Daha çok şeker hastalarında görülür.
Erektil disfonksiyon (iktidarsızlık) rahatsızlığının Modus ED-SWT ile tedavisinde de olduğu gibi şok dalgaları uygulandığı doku ve hücreleri tetikleyerek peniste yer alan süngerimsi dokuda yeni kan damarları oluşumunu ve kan akışını hızlandırır. Böylece peniste eğriliğe sebep olan etmenler ortadan kalkar.
Avantajlar
Şok dalgaları penise cerrahi olarak değil, dışarıdan uygulanır. Böylece hasta bıçak altına yatmaz.
İlaç, anestezi, protez gibi uygulamalar gerektirmez.
Penis eğriliği ameliyatlarında genellikle ereksiyon halinde penisteki dikişlerin atmaması için erkeklik hormonunu baskılayacak ilaçlar kullanılır. Şok dalga tedavisinde ise cerrahi girişim olmadığı için bu tür ağır tedaviler uygulanmak zorunda kalınmaz.
Peyronie rahatsızlığında en korkulan şey hastalığın nüksetmesidir. Modus ED-SWT ile peyronie hastalığı tamamen ortadan kalkar.
Hasta, tedavi sonrasında gündelik hayatına devam eder.
Hiçbir yan etkisi yoktur.