Penis Eğriliği Nedir?

Penis Eğriliği Nedir?
Peyroni sıkıntısı dolayısıyla lifli plak yada şişkinlik oluşumu karşımıza çıkması, penis eğriliğin ana sebeplerinden biridir. Bahsi geçen şişkinlik ve iltihaplanma; penis, ereksiyon halindeyken veya gevşek durumdayken bi yöne doğru bükülmek mecburiyetinde kalmış olduğu için, sızı ve hastalık hissine neden bulunur. Penis eğrilik, cinsel aktivite esnasında türlü güçlüklere yol açmış olduğu benzer biçimde, daha sonraki düzey bükülme vakalarında ise seksüel birleşme nerdeyse olanaksız bir hale düşebilir.
Penis eğriliği, beyler için en can can sıkan seksüel bozukluklardan biridir. Tahmini değerlere bakılırsa; adam nüfusu içinde erkeklik organı eğriliği vakası görülme miktarı, mahalli bazda %5 ila %23 içinde değişiklik gözlenebilir. Yakın çağda meydana getirilen bi çalışmaya gore, 30-80 yaş grubu Alman adam nüfusu içinde sözü edilen rahatsızlığın görülme miktarı %9,iki şekilde teşhis edilmiştir. Peyronie rahatsızlığının, adamları genellikle 30’lu yaşlardayken etkilediği ve bununla birlikte, daha genç ve daha ihtiyar adamları bile tesiri alt tarafına alacak halde türlü yaş gruplarında de gelişme gösterebildiği sonucuna ulaşılmıştır. Sıkıntının yaygınlığına ilişkin demografik araştırma istatistiklerine nazaran; Şimal Avrupa kökenli bayların bahsedilen rahatsızlığa maruz kalma eğiliminin daha güçlü bulunduğu ve tamamıyla tersine, Asya kökenli ve Afrika kökenli Amerikalı baylarda ise penis eğriliğinin tek tük görüldüğü teşhis edilmiştir.
Penis eğriliği, erkekliğin önemli noktasını sarsma potansiyeline haiz bi problemdir. Penis eğriliği, dünya genelinde en çok rastlanılan seksüel görev bozukluklarından başka biri cereyan edip; bunun haricinde, başka ereksiyon problemlerine bile neden bulunduğu bilinir. Meydana getirilen medikal emekler ve deneyler, penis eğriliği ile ereksiyon zorlukları içinde kuvvetli 1 bağıntı bulunmuş olduğu tezini doğrulamıştır: Eğik penisli adamların %80‘e ulaşan bölümü, seksüel birleşme için lüzumlu sertlikte ereksiyona ulaşamamaktan şikayetçidir.

Erkeklik organı eğriliğinin emareleri, belirtileri, ilerlemesi, ciddiyeti ve etken terapi teknikleri, insandan insana farklılık gösterebilmektedir. Bazen baylarda semptomlar 1 gecede kendini gösterirken, diğerlerinde erkeklik organı eğriliği oluşumu belli 1 süre dilimi içinde yavaşça gelişebilir. Erkeklik organı eğriliği, birey baylarda uzun soluklu kuvvetli acı ve gerginlik hali yaratabilmekte var olup; bunun sonucunda, az özgüven ve depresyon var olabilir.
Meydana getirilen izleme emekleri; adam bireylerin ortalama %47’lik kesiminde, terapi sürecine gerçek anlamda uydukları süre, penis eğriliği ilerlemesinin durduğunu meydana koymaktadır. İltihaplanma hafiflemiş ve penisteki eğrilik durağan(durgun) kalmıştır. Ayrıca, bahsi geçen adam rahatsızların %13‘ünde penis eğriliği emareleri, kısa zaman içerisinde kaybolmuştur. Sadece, kalan %40’lık birey grubunun o mislinde talihli oldukları söylenemez, zira bahsedilen vakaların vaziyeti süre içinde kötüye gitmiştir.