Penis protezi

Mutluluk Çubuğu – Penis Protezi – Penis Protez nedir?
Penis protezi (penil protez) veya halk aralarında bilindik adıyla mutluluk çubuğu cinsellik için lüzumlu duran penis sertleşmesini organik yolla gerçekleştiremeyen ve daha kolay tedavilere yanıt vermeyen baylarda tercih edilen, suni bi penisin gövde içine yerleştirilmesi operasyonudur. Penis protezleri çoğu zaman silikon alaşımlı materyallerden yapılamakta ve genel anlamda her 1 penis içerisinde mevcut varolan iki süngersi haznenin içine yerleştirilmektedir. Dolayısıyla bi şahıslarda penis protezi ameliyatı uygulandığı süre iki çubuk bi penis içine yerleştirilmektedir. Penis protezinin bükülebilir durağan(durgun) modelleri bulunduğu şeklinde alışılagelen halde yumuşak varolan ve içine su dolduğunda sert ve ilişkiye düzenlenmiş bi penis görünümü elde eden modelleri bile bulunur.

Mutluluk çubuğu takılan şahıs boşalır mı?
Mutluluk çubuğu – penis protezi ameliyatı geçiren kişilerde bükülebilir penis protezi takılmışsa seksüel istek uyandığında ve partnerle ilişkiye girilme istendiğinde bükülmüş halde duran penis, namıdiğer bükülmüş halde varolan protezli penis elle doğrultularak düzgün bir hale getirilir ve sonucunda organik yolla bulunduğu benzer biçimde ilişki gerçekleştirilir. Insana tercih edilen protez şişirilebilir kısaca balon tarzı ile, içine su girildiğinde sertleşen, boşaldığında yine yumuşayan cinsten ise sevişme sonucunda seksüel birlikteliğin gerçekleştirilme anında sıvıyı hazneden penis içindeki çubuğa götürmüş olan pompa etken bir hale getirilir. Çokca kısa zamanda penis içindeki 2 adet çubuk dolarak erekte kısaca sertleşmiş penis meydana gelir ve gene organik yolda bulunduğu benzer biçimde tamamıyla manasıyla hastayı doyum eden bi cinsellik gerçekleştirilebilir.

Mutluluk çubuğu seksüel isteksizliğe çözüm olabilir mi?
Adamın bir seksüel ilişkiyi gerçekleştirme evreleri sırasıyla; seksüel talep, penisin sertleşmesi, boşalma ve orgazmdır. Penis protezi bahsi geçen evrelerden yalnız ereksiyon doğrusu bir tek penisinin sertleşmesini elde eden bi destek alettir. Mutluluk çubuğu seksüel arzusu asla bi biçimde pozitif yönde veya negatif etkilememektedir. Sertleşme problemi duran vakalarda ruhsal etkilenme ile kendini güvensiz hissetmenin yarattığı 1 isteksizlik hali olabilmekte. Penis protezi bahsedilen noktada bireylerin kendilerine tekrardan itimat kazanmalarını ve partnerlerine karşıt 1 seksüel talep duymalarını sağlayabilmektedir. Mutluluk çubuğunun dolaylı biçimde seksüel isteğe katkıda bulunmuş olduğu söylenebilir sadece seksüel tutkusu arttırıcı bulunduğu iddia edilemez.

Mutluluk çubuğu taktıranlar çocuk ebeveyni olabilmektedir mi?
Penis protezi ismi konulan mutluluk çubukları insanın seksüel ilişkide boşalmasını doğrusu meni gelmesini, meninin ve spermin standardını, ölçüsünü ve meni hücre sayısını asla 1 biçimde etkilememektedir. Dolayısıyla penis protezi takıldıktan sonrasında seksüel ilişkide var olan 1 adamın rahatça protez öncesinde bulunduğu benzer biçimde çocuğu olabilmektedir. Eğer insanda evlat olmasını engellemiş olan 1 meni nitelik problemi yada rahatsızlığı aksi taktirde penis protezi takıldıktan sonrasında de organik penisle namıdiğer protezsiz penisle gerçekleştirdikleri ilişkide bulunduğu miktarda evlat anne-babası olma ihtimali bulunur. Mutluluk çubuğu takılmasını gerektiren seksüel hastalıklar birçoğu kez yaşlılıkla beraber seyretse bile 1 fazlaca hastada şeker problemi şeklinde veya geçirilmiş tedavi yada travma benzer biçimde sebepler bile penis protezi gereksinimi yaratabilmektedir. penis protezi takılan birey protez öncesinde bulunduğu şeklinde meni niteliği hiç bir biçimde etkilenmeden çocuk ebeveyni olabilmektedir.

Protezlerin kaç tipi mevcut?
Penis protezleri bükülebilir ve şişirilebilir olmak suretiyle 2 temel gruba ayrılır. Hangi tip protezin sizin için müsait olduğuna hekiminizle beraber karar vermeniz en doğrusudur. Hekiminiz; fizyolojik, toplumsal ve ruhsal durumunuzu inceleyerek, eşinizle bile konuştuktan sonrasında size protezin tipiyle ilişkin önerilerini sunacaktır. Protez seçiminde en mühim kriter en ergonomik biçimde kullanabileceğiniz protez tipini seçmektir. Tabibiniz, ameliyattan beklentileriniz, protezi elle denetim edebilme kabiliyetiniz, penisinizin büyüklüğü, yapısal 1 kusur bulunup bulunmayacağı, Peyronie sıkıntısı benzer biçimde eğrilik yaratan 1 sorun yaşayıp yaşamadığınızı de göz karşısında bulundurarak protez seçiminize takviye olacaktır.

Hatırlatılması gerekli olan şey protez ameliyatının geri dönüşümsüz olduğudur. Rastgele bi nedenle protezden vazgeçen bireyin sertleşme kabiliyeti bundan sonra 2. bi protez konmadan geriye gelemez. Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Sonrasında Tedavi çoğu zaman bi gün hastanede kalmayı ve 1 hafta sonrasında bi kontrolü gerektirir. Mutluluk çubuğu ameliyatı sonrasında ilişki için ise 4-8 hafta arası beklenmesi tavsiye edilir. Bazı durumlar bahsedilen zaman kişinin fizyolojik koşulları ve iyileşme kabiliyetine paralel biçimde daha kısa de olabilmektedir. Protezin kullanım amacını ve şeklini iyi anlamış duran karı-kocaların tedavi sonucunda daha oldukça sevinç yaşamış olduğu gözlemlenmektedir.