Prostatit, prostat iltihabı

Prostatit namıdiğer prostat iltihabı iyileştirmesinde uygulanan metodlar
Sadece hekiminiz, bu tedavilerin rastgele birinin size müsait olup olmadığının önerisinde olabilir. Alternatif tedavilerin yararının olmayacağı hekimler tarafınca bilinebilmektedir. İnternet üstünden alternatif iyileştirme araştırmasına geçmek sağlıklı değildir.

Şimdi günümüzde çok gördüğümüz iyileştirmesi zor olan bu problemi ifade edelim.
Prostatit idrarı dışarıya atma problemleri ve sızı ile karakterizedir. Bazı zamanlar erken boşalma, kanla karışık meni şeklinde seksüel fonksiyon sorunu ile alakalıdır. Beylerin% 10 ila 25’ine yakını ömürleri süresince prostatit teşhisi alıyor. Bahsi geçen adamların %60 medikal destek gereksinimi hissetmektedir.
Bakteriyel ve nonbakteriyel kronik prostatit sebepleri ve tedavisi tamamıyla biçimde bilinmemektedir. Akut bakteriyel prostatit kolaylıkla tanı ve terapi edilir.
Kronik bakteriyel prostatit, uzayan yada tekrarlayan semptomlar ve yineleyici problemlerle karakterizedir. Teşhisi standart prostat masajı neticesinde elde edilmiş örnekler ile daha öncesinde alınan sidik numunelerinin kıyaslanması ile konulur.
Bakteriyel prostatit ile nonbakteriyel(bakterinin neden olmayacağı) prostatitin ayrımının klinisyen tarafınca yapılması mecburidir.
Prostatit baylarda en yoğun görülen ürolojik teşhis alan (<50 ıslak) ve daha daha sonraki yaşlarda en yoğun karşılaşılan 3. ürolojik sıkıntıdır.

Tedavi Yöntemleri
- Ağızdan antibiyotikler
- İntravenöz antibiyotik – mühim vakalarda
- TURP
- Prostatektomi
- Prostat masajı