Ürodinami Testi

Ürodinami Testi
Ürodinami Analizi Nedir, Iyi mi Yapılmaktadır?
Ürodinami İncelemesi

Ürodinami incelemesi rahat olarak tercih edilen bireye bi sızı sızı vermeden sidik torbasının niteliklerini kontrol eden ve ortalama 30 dk devam eden bi analizdir.

Ürodinami Ne İçin Yapılıyor ?
İdrar kaçırma sorunları çeşitlidir ve bi fazla nedene ilişkin olabilmektedir. Ürodinami analizi her türlü sidik kaçırma problemininin araştırılmasında ve tanısının koyulmasında etkin 1 metod biçimde bilinir. İdrar kaçırma bozukluklarının terapisi için sadece hekimin gerek görmüş olduğu hallerde ürodinami incelemesi kullanılmaktadır. Ürodinami incelemesi yalnız teşhis koymak için yapılmamaktadır. Hekimler terapi yapılırken ve iyileştirme yapıldıktan sonrasında de kişilerin tedaviye yanıtını teşhis yapmak adına tekrarlanabilir.

Ürodinami Iyi mi Bi İşlemdir ?
Ürodinami küçükten büyüğe her ıslak için uygulanabilen bi incelemedir. Yeni doğan bebekler bile dahil olmak suretiyle her yaştan insana kolay uygulanabilen, ağrısız bi işlemdir. Ürodinami yaparken mesane ve makattan ince birer sonda kullanılarak mesane ve karın içi basınçlar ölçülür. Benzer vakitte mesane bahsedilen işlemle eş zamanlı şekilde hijyenik serumlar kullanılarak doldurulur.

Inceleme Öncesinde 1 Hazırlık Gerek vardır Mi?
Ürodinami analizi yapılmadan en başta hususi bi hazırlık gerekmez. Analiz konuşulacak varolan kişinin kabız olmaması gerektir. Birde üzerine sidiğin mikropsuz temiz bulunması gerektir eğer idrarda mikrop var ise iyileştirme olunduktan sonrasında yada antibiyotik koruması ile birlikte inceleme yapılmaktadır.

Ürodinami Analizi Uygulanırken Anestezi Lüzumlu Midir?
Bebekler ve ufak çocuklarda kimi zaman testin daha sorunsuzca biçimde  yapılıp tamamlanabilmesi için sakinleştirici ilaçlar kullanılabilir.

Kontrol Neticesinde Dikkat Etmeniz Ihtiyaç duyulan İki Şey

Ürodinami analizi bittiğinde hafifçe 1 yanma hissiyatı olabilmektedir sözü edilen normaldir ve geçici bi durumdur. Eğer sidik yapamıyorsanız ve ateşiniz yükseldiyse kesinlikle hekiminizi arayarak yada doktorunuza gitgide bahsedilen gidişatı bildirin.